dr Jarosław Niemoczyński

Jestem praktykującym lekarzem, specjalistą ginekologii i położnictwa. Oprócz zagadnień mieszczących się w ramach tej specjalizacji, głównym obszarem moich zawodowych zainteresowań jest diagnostyka i leczenie niepłodności zarówno kobiecej, jak i męskiej.

Akademię Medyczną w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny) ukończyłem w roku 1985 r. Po studiach podjąłem pracę w Oddziale Położnictwa i Ginekologii Szpitala Rejonowego w Wyszkowie. Tam uzyskałem I stopień specjalizacji z położnictwa i ginekologii. W 1989 r. rozpocząłem współpracę z Zakładem Genetyki Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, kierowanym przez prof. dr hab. Lucjana Wiśniewskiego, gdzie wprowadzano nowatorską jak na owe czasy metodę  pozaustrojowego zapłodnienia (IVF) w leczeniu niepłodności. Od tego czasu nieprzerwanie zajmuję się leczeniem niepłodności. W Pracowni Embriologii Klinicznej Zakładu Genetyki CZD pracowałem przy takich zagadnieniach naukowych jak test hypoosmotyczny i wdrażanie metody bezpośredniej oceny chromosomów plemnika ludzkiego po zapłodnieniu jaj chomiczych.

Lata 1990 – 1997 to okres pracy w Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym św. Zofii w Warszawie. W tym czasie uzyskałem II stopień specjalizacji z ginekologii i położnictwa. Dużo czasu poświęcałem ginekologii operacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem laparoskopii i histeroskopii. Wiedzę na ten temat uzupełniałem szkoląc się w Paryżu w Szpitalu Beclere u prof. Rene Frydmana i w Centre Hospitalier Courbevoie La Defense, a także w Krakowie w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od wielu lat związany jestem z Warszawą, gdzie prowadzę swoją prywatną praktykę lekarską.  Pracowałem w  Klinice Consilium, Europejskim Centrum Macierzyństwa INVIMED, Klinice INVICTA, a obecnie jestem dyrektorem medycznym Kliniki Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa Bocian w Warszawie.

Jestem członkiem:

  • European Society of Human Reproduction (ESHRE),
  •  The International Society for Gynecologic Endoscopy (ISGE),
  •  Polskiego Towarzystwa Andrologicznego (PTA).
  • Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii (PTMRiE)

Najważniejsze certyfikaty:

  • Certyfikaty sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników
  • Certyfikaty The Fetal Medicine Foundation (FMF)
  • Certyfikaty kongresów ESHRE
  • Certyfikaty z zakresu andrologii m.in. ESHRE, CMKP, PTA