lek. med. Marta Banaszek

Ukończyłam II Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Po skończonych studiach odbyłam podjęłam specjalistyczne studia podyplomowe na Oddziale Neurologicznym i Udarowym w Szpitalu Wolskim w Warszawie, które zakończyłam w 2013r. Praca w szpitalu ukształtowała mnie jako specjalistę neurologa zafascynowanego funkcjonowaniem ludzkiego mózgu. Dalsze doświadczenie kliniczne zdobyłam pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w I Klinice Neurologii i na Pododdziale Leczenia Padaczki Lekoopornej, a praca w hospicjum domowym nauczyła mnie jak leczyć trudne przypadki bólu u pacjentów z różnymi chorobami (nie tylko neurologicznymi). Jednak to praca w poradni specjalistycznej, która umożliwia długotrwały kontakt z pacjentem daje mi największą satysfakcję.

Specjalizuję się diagnozowaniu zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem bólów głowy i padaczki, jak również choroby Alzheimera i zaburzeń pozapiramidowych takich jak choroba Parkinsona. Mam też duże doświadczenie w leczeniu bólów kręgosłupa. Opisuję badania EEG dzieci i dorosłych. Swoją wiedzę merytoryczną z najnowszych osiągnięć naukowych aktualizuję na konferencjach krajowych i międzynarodowych, oraz na kursach specjalistycznych.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Ponadto interesuję się zagadnieniami obejmującymi problemy neurologiczne w medycynie hiperbarycznej i nurkowej. Posiadam też uprawnienia do kwalifikacji nurków rekreacyjnych i technicznych.

Neurologia jest moją pasją, którą chętnie dzielę się z innymi – prowadziłam wiele szkoleń dla psychologów, pedagogów i wolontariuszy opiekujących się osobami niepełnosprawnymi, pomagając im zrozumieć istotę problemów i biologiczną podstawę chorób i zaburzeń pracy mózgu.